منو

بردگیم Mercado

10018081

نو

ناموجود

توضیح

بردگیم Mercado یک بازی رومیزی خانوادگی از طراح بازی بسیار محبوب استانبول یعنی Rudiger Dorn است که به زیبایی از مکانیزم Set Collection در این بازی استفاده کرده است.


بازیکنان در طی بازی با کمک سکه‌های خود که تصادفا از کیسه بیرون می‌آورند، تلاش می‌کنند تا زودتر از دیگران بهای اجناس موجود در بازار را تهیه کنند.

بعضی از کالاها قابلیت ویژه‌ای به بازیکنان می‌دهند و امکان کمبو زدن را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

یک کارت و یک مهره!

هر بازیکن یک کیسه در اختیار دارد که حاوی تعدادی سکه در رنگ‌های مختلف است. 

هر بازیکن در نوبتش ۳ سکه به شکل تصادفی از کیسه بیرون می‌آورد و سپس آنها را در کنار تایل‌های بازی قرار می‌دهد. 

هر کالا قیمت مشخصی دارد و بازیکنی که زودتر آن قیمت را پرداخت کند صاحب آن می‌شود. ولی تمام بازیکنان دیگر که برای خرید آن تایل اقدام کرده باشند هم سود می‌برند.


بازی‌خوانی و حواسِ جمع!

این بازی در عین سادگی و خانوادگی بودن، می‌تواند بسیار فکری و چالشی باشد. زیرا هر قدمی که یک بازیکن در راستای بدست آوردن یک تایل انجام می‌دهد می‌تواند به سود دیگران باشد. پس همیشه باید بازیکنان حواسشان به بازی یکدیگر باشد.

در عین حال ابزارهایی مثل نشان مُهر در بازی وجود دارد که به بازیکن امکان بیشتر سکه درآوردن از کیسه را می‌دهد و استفاده‌ی به موقع از این نشان‌ها می‌تواند بسیار به سود بازیکن باشد.


تنوع و کمبو!

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این بازی برد امتیازشماری آن است که در نقطه‌هایی به بازیکنان پاداش می‌دهد و تنظیم استراتژی برای دستیابی به این پاداش‌ها و کسب بیشترین بهره از نوبت، یکی از جذابیت‌های این بازی است که از خواص دیزاین Rudiger Dorn طراح برجسته‌ی این بازی (که بازی محبوب Istanbul را در کارنامه دارد) می‌باشد.


  • بازی خانوادگی و استراتژی
  • کیفیت عالی قطعات و اجزا
  • یادگیری ساده و عمق بسیار بالا
  • تنوع بالا به دلیل امکانات گیم‌پلی


نظرات کاربران

نوشتن نقد و نظر