منو

افزونه ی شهر های بردگیم ایرانی کهربا

10059032

135,000 تومان

توضیح

بازی کارتی پرطرفدار 
کهربا

شهرهای کهربا (Cities of Splendor)

توسعه بازی کهربا (به تنهایی قابل بازی نیست)

حاوی 4 توسعه برای اضافه شدن به بازی splendor

چه وسوسه‌انگیز است پای گذاشتن به «جاده‌ی کهربا»؛ آن‌گاه که ثروتِ بی‌پایان سرزمین‌های شرقی، درهایی تازه به روی همگان می‌گشاید...

هر کدام از این چهار توسعه‌دهنده را باید جُداگانه به بازی اصلی اضافه کرد و نمی‌توانید آن‌ها را با هم ادغام کنید!

Splendor: Cities of Splendor

بازی فکری اسپلندور: شهرهای اسپلندور

توسعه‌ی Cities of Splendor برای بازی فکری Splendor، مجموعه‌ای از یک بسته‌ی الحاقی چهارگانه است که برای نسخه‌ی اصلی بازی طراحی شده است. هر کدام از این بسته‌ها باید به صورت جداگانه مورد استفاده قرار بگیرند.

در بسته‌ی «The Cities»، نشان ملاقات با افراد مشهور، با سه شهر جایگزین می‌شود (که این سه شهر به طور اتفاقی از میان ۱۴ شهر موجود انتخاب شده‌اند). در این توسعه از بازی رومیزی اسپلندور، برخلاف نسخه‌ی اصلی، به دست آوردن شهرها گزینه‌ای دلخواه نبوده، و تبدیل به هدف بازی (در کسب امتیاز پرستیژ و کارت‌های پیشرفت) شده است. در نتیجه، برای پیروزی در بازی باید حداقل به یکی از آن‌ها دست پیدا کنید.

در بسته‌ی «The Trading Posts»، جایزه‌هایی برای به دست آوردن مجموعه‌ای خاص از کارت‌های پیشرفت، به شما تعلق می‌گیرد. امتیاز پرستیژ بیشتر برای اولین ملاقات با افراد مشهور، یک سنگ قیمتی بیشتر برای زمانی که دو سنگ هم‌رنگ انتخاب کرده‌اید، و غیره.

در بسته‌ی «The Orient»، سه دسته کارت جدید (که هر کدام مربوط به یکی از درجات کارت‌های پیشرفت است) به بازی اضافه می‌شود. این دسته‌ها در سمت راست کار‌ت‌های معمولی قرار گرفته، و از هر کدام دو کارت رو می‌شود. این کارت‌ها، دارای قدرت‌هایی ویژه مانند دو برابر کردن امتیاز جایزه هستند. همچنین، در میان آن‌ها کارت‌های ژوکر وجود دارد، که می‌توان برای خرید کارت پیشرفت، آن‌ها را با هر رنگ دلخواهی در نظر گرفت.

در بسته‌ی «The Strongholds»، به هر کدام از بازیکنان سه برج داده می‌شود. زمانی که کارت جدیدی دریافت می‌کنید، باید یکی از برج‌هایتان را روی یکی از کارت‌های روی میز قرار دهید. با این کار، شما تنها بازیکنی خواهید بود که توانایی خرید یا رزرو این کارت را خواهد داشت. همچنین، در نوبت خود می‌توانید یکی از برج‌هایتان را از کارتی به کارت دیگر منتقل کرده، یا یکی از برج‌های دیگر بازیکنان را از کارتی که روی آن قرار دارد، بردارید. هرگاه هر سه برج شما روی یک کارت باشد، می‌توانید علاوه بر انجام نوبت خود، آن کارت را نیز خریداری کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد که در یک نوبت دو کارت دریافت کنید، و یا پس از به حد نصاب رسیدن سنگ‌هایتان، برای خرید کارت اقدام کنید.

توسعه‌ی «شهرهای اسپلندور» از بوردگیم اسپلندور، از جمله بازی‌های سبک خانوادگی (Family) و استراتژیک (Strategic) است. از جمله مکانیزم‌های این Board Game، می‌توان به Card Drafting و Set Collection اشاره کرد.

(1) شهرها

«بروژ»، «لیون»، «لیسبون»، «سویل»، «ونیز»، «فلورانس»، «پیزا»: هر کدام از این شهرها به دنبال ارائه‌ی شاهکاری منحصربه‌فرد در صنعت جواهرسازی‌اَند و برای رسیدن به این مهم، سخاوتمندانه پول خرج می‌کنند... امّا آیا شما خواهید توانست این نیازهای آن‌چنانی را برآورده سازید؟

توصیه می‌شود این توسعه‌دهنده را پیش از سه توسعه‌دهنده‌ی دیگر امتحان کنید؛ این توسعه‌دهنده، شرایط پیروزی در بازی را تغییر داده و رقابت بین بازیکنان را بیش‌تر می‌کند.

اجزاء توسعه‌دهنده
7 کاشی «شهر» (کاشی‌های دو-رو)

چیدمان و آماده‌سازی
در این توسعه‌دهنده، «شهرها» جایگزینِ «اشراف‌زادگان» می‌شوند (عالی‌جنابان احتراماً در جعبه استراحت کنند)!
کاشی‌های شهر را بُر زده و بدون توجه به تعداد بازیکنان، 3 کاشی شهر، در بالای صفحه‌ی بازی بچینید (پُشت یا رو بودنِ کاشی‌ها هم مهم نیست؛ کاملاً تصادفی بچینید)! کاشی‌های اضافی را به جعبه‌ی بازی (پیش عالی‌جنابان) برگردانید؛ کاری با آن‌ها نداریم!

قوانین افزوده
در پایان نوبت خود، اگر شرایط مناسب را داشته باشید، یکی از کاشی‌های شهر را تصاحب می‌کنید:
دست‌کم به‌اندازه‌ی «ارزش» کاشی، «امتیاز» داشته باشید...
+
دست‌کم به اندازه‌ای که روی کاشی، ذکر شده، «رانت» داشته باشید (درست مثل زمانی که می‌خواهید یک کاشی اشراف‌زاده بخرید)...

مثال
شما باید دست‌کم 13 امتیاز، 4 رانت سُرخ و 3 رانت قهوه‌ای داشته باشید.
شما باید دست‌کم 15 امتیاز، 5 رانت یک‌سان (مثلاً 5 رانت آبی) داشته باشید.
شما باید دست‌کم 14 امتیاز، 4 رانت سبز و 4 رانت یک‌سان از رنگی دیگر (مثلاً 4 رانت قهوه‌ای) داشته باشید.

نکته: اگر هم‌زمان شرایط تصاحبِ چند کاشی شهر را داشته باشید، فقط و فقط می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید؛ کاشی مربوطه، تا پایان بازی، پیش شما می‌ماند.

هر وقت که بازیکنی، یک کاشی شهر تصاحب کرد، دورِ جاریِ بازی را تا انتها بازی کنید؛ در پایان دور، اگر فقط همان بازیکن، کاشی شهر در اختیار داشت، خودش به‌تنهایی برنده‌ی بازی خواهد بود. اگر بازیکن یا بازیکنان دیگری هم کاشی شهر در اختیار داشتند، از بین آن‌ها، بازیکنی که «بیش‌ترین امتیاز» را داشته باشد، برنده‌ی بازی خواهد بود.

(2) شرق

اینک «شرق»، دروازه‌های ثروت خود را رو به همگان گشوده‌است و مشتریان، روز به روز بیش‌تر جذبِ دلرُباییِ رازآلودش می‌شوند... آیا می‌توانید در این بازارِ پُر اُفت و خیز، امپراتوری تجاری خود را گسترش دهید؟

کارت‌های این توسعه‌دهنده، «اشراف‌زادگان» را در کانونِ استراتژی‌هایی تازه قرار می‌دهد: بهترین راه را برای ملاقات فوری با ایشان یا گرفتنِ وقت ملاقات از حضورِشان یا برای افزایش رانت‌های‌تان، وقتی که دیگر ایشان رفته‌اند پی کارِشان، پیدا کنید!

کارت‌های این توسعه‌دهنده، «اشراف‌زادگان» را در کانونِ استراتژی‌هایی تازه قرار می‌دهند: بهترین راه را برای ملاقات فوری با ایشان یا گرفتنِ وقت ملاقات از حضورِشان یا برای بهترین استفاده از رانت‌های خود -حتی پس از سوزاندن‌شان- پیدا کنید!

یا برای بهترین استفاده از رانت‌های خود -حتی اگر لازم باشد، با سوزاندن‌شان- پیدا کنید!

یا برای استفاده‌ی مفید از رانت‌های خود -حتی با سوزاندن‌شان- پیدا کنید!


نظرات کاربران

نوشتن نقد و نظر